Kult-uraaa!!!
Dok administratori i urednici ovog foruma nastoje da obrišu ili izmene bilo koji dostupni materijal što je brže moguće, nemoguće je pregledati svaku poruku. Prema tome, na Vama je da znate da sve poruke poslate na ove forume iskazuju stavove i opredeljenja autora, nikako administratora, urednika ili webmastera (osim, naravno, poruka poslatih lično od ovih ljudi) i od sada se obavezujete uslovima.

Slažete se da ne šaljete nikakve pogrdne, nepristojne, vulgarne, klevetničke, odvratne, preteće, seksualno-orjentisane poruke ili bilo kakav materijal koji može narusiti bilo koje od korisničkih pravila. Postupajući drugačije, možete biti odmah i trajno isključeni (i Vaš internet provajder će biti obavešten). IP adrese svih poruka su sačuvane za pomoć u slucaju neprimene ovih uslova. Slažete se da webmaster, administrator i urednici ovog foruma imaju pravo da obrišu, izmene, pomere ili zatvore svaku temu u svako doba ako to smatraju potrebnim. Kao korisnik slažete se sa svim informacijama koje ste prethodno uneli i one ce biti sačuvane u bazi podataka. Da ove informacije ne budu objavljene ni jednoj trećoj osobi bez Vašeg dopuštenja webmasteru, administratoru i urednicima, oni se ne mogu se držati za odgovorne za bilo koji od hakerskih napada koji mogu preuzeti podatke koji mogu dovesti do neprilika.

Ovaj forum koristi cookies da bi sačuvao informacije na Vašem kompjuteru. Ovi cookies fajlovi ne sadrže ni jednu od informacija koju ste iznad ubacili, oni služe samo da upotpune bolji izgled strane. Email adresa se koristi samo za potvrdu vaših podataka registracije i šifre.

Kada kliknete na dugme za registraciju ispod, slažete se i obavezujete se sa svim ovim uslovima.
Dok administratori i urednici ovog foruma nastoje da obrišu ili izmene bilo koji dostupni materijal što je brže moguće, nemoguće je pregledati svaku poruku. Prema tome, na Vama je da znate da sve poruke poslate na ove forume iskazuju stavove i opredeljenja autora, nikako administratora, urednika ili webmastera (osim, naravno, poruka poslatih lično od ovih ljudi) i od sada se obavezujete uslovima. Slažete se da ne šaljete nikakve pogrdne, nepristojne, vulgarne, klevetničke, odvratne, preteće, seksualno-orjentisane poruke ili bilo kakav materijal koji može narusiti bilo koje od korisničkih pravila. Postupajući drugačije, možete biti odmah i trajno isključeni (i Vaš internet provajder će biti obavešten). IP adrese svih poruka su sačuvane za pomoć u slucaju neprimene ovih uslova. Slažete se da webmaster, administrator i urednici ovog foruma imaju pravo da obrišu, izmene, pomere ili zatvore svaku temu u svako doba ako to smatraju potrebnim. Kao korisnik slažete se sa svim informacijama koje ste prethodno uneli i one ce biti sačuvane u bazi podataka. Da ove informacije ne budu objavljene ni jednoj trećoj osobi bez Vašeg dopuštenja webmasteru, administratoru i urednicima, oni se ne mogu se držati za odgovorne za bilo koji od hakerskih napada koji mogu preuzeti podatke koji mogu dovesti do neprilika. Ovaj forum koristi cookies da bi sačuvao informacije na Vašem kompjuteru. Ovi cookies fajlovi ne sadrže ni jednu od informacija koju ste iznad ubacili, oni služe samo da upotpune bolji izgled strane. Email adresa se koristi samo za potvrdu vaših podataka registracije i šifre. Kada kliknete na dugme za registraciju ispod, slažete se i obavezujete se sa svim ovim uslovima. Slažem se sa ovim uslovima i ja sam stariji/a od ili imam tačno 13 godina Ne slažem se sa ovim uslovima

Slažem se sa ovim uslovima i ja sam stariji/a od ili imam tačno 13 godina

Ne slažem se sa ovim uslovima
Kult-uraaa!!!
Dok administratori i urednici ovog foruma nastoje da obrišu ili izmene bilo koji dostupni materijal što je brže moguće, nemoguće je pregledati svaku poruku. Prema tome, na Vama je da znate da sve poruke poslate na ove forume iskazuju stavove i opredeljenja autora, nikako administratora, urednika ili webmastera (osim, naravno, poruka poslatih lično od ovih ljudi) i od sada se obavezujete uslovima.

Slažete se da ne šaljete nikakve pogrdne, nepristojne, vulgarne, klevetničke, odvratne, preteće, seksualno-orjentisane poruke ili bilo kakav materijal koji može narusiti bilo koje od korisničkih pravila. Postupajući drugačije, možete biti odmah i trajno isključeni (i Vaš internet provajder će biti obavešten). IP adrese svih poruka su sačuvane za pomoć u slucaju neprimene ovih uslova. Slažete se da webmaster, administrator i urednici ovog foruma imaju pravo da obrišu, izmene, pomere ili zatvore svaku temu u svako doba ako to smatraju potrebnim. Kao korisnik slažete se sa svim informacijama koje ste prethodno uneli i one ce biti sačuvane u bazi podataka. Da ove informacije ne budu objavljene ni jednoj trećoj osobi bez Vašeg dopuštenja webmasteru, administratoru i urednicima, oni se ne mogu se držati za odgovorne za bilo koji od hakerskih napada koji mogu preuzeti podatke koji mogu dovesti do neprilika.

Ovaj forum koristi cookies da bi sačuvao informacije na Vašem kompjuteru. Ovi cookies fajlovi ne sadrže ni jednu od informacija koju ste iznad ubacili, oni služe samo da upotpune bolji izgled strane. Email adresa se koristi samo za potvrdu vaših podataka registracije i šifre.

Kada kliknete na dugme za registraciju ispod, slažete se i obavezujete se sa svim ovim uslovima.
Dok administratori i urednici ovog foruma nastoje da obrišu ili izmene bilo koji dostupni materijal što je brže moguće, nemoguće je pregledati svaku poruku. Prema tome, na Vama je da znate da sve poruke poslate na ove forume iskazuju stavove i opredeljenja autora, nikako administratora, urednika ili webmastera (osim, naravno, poruka poslatih lično od ovih ljudi) i od sada se obavezujete uslovima. Slažete se da ne šaljete nikakve pogrdne, nepristojne, vulgarne, klevetničke, odvratne, preteće, seksualno-orjentisane poruke ili bilo kakav materijal koji može narusiti bilo koje od korisničkih pravila. Postupajući drugačije, možete biti odmah i trajno isključeni (i Vaš internet provajder će biti obavešten). IP adrese svih poruka su sačuvane za pomoć u slucaju neprimene ovih uslova. Slažete se da webmaster, administrator i urednici ovog foruma imaju pravo da obrišu, izmene, pomere ili zatvore svaku temu u svako doba ako to smatraju potrebnim. Kao korisnik slažete se sa svim informacijama koje ste prethodno uneli i one ce biti sačuvane u bazi podataka. Da ove informacije ne budu objavljene ni jednoj trećoj osobi bez Vašeg dopuštenja webmasteru, administratoru i urednicima, oni se ne mogu se držati za odgovorne za bilo koji od hakerskih napada koji mogu preuzeti podatke koji mogu dovesti do neprilika. Ovaj forum koristi cookies da bi sačuvao informacije na Vašem kompjuteru. Ovi cookies fajlovi ne sadrže ni jednu od informacija koju ste iznad ubacili, oni služe samo da upotpune bolji izgled strane. Email adresa se koristi samo za potvrdu vaših podataka registracije i šifre. Kada kliknete na dugme za registraciju ispod, slažete se i obavezujete se sa svim ovim uslovima. Slažem se sa ovim uslovima i ja sam stariji/a od ili imam tačno 13 godina Ne slažem se sa ovim uslovima

Slažem se sa ovim uslovima i ja sam stariji/a od ili imam tačno 13 godina

Ne slažem se sa ovim uslovima
Kult-uraaa!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kult-uraaa!!!


 
PrijemISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA I_icon_mini_portalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupi
Traži
 
 

Rezultati od :
 
Rechercher Napredna potraga
Ključne reči
Zadnje teme
» RIZNICA OSEĆAJA - by Najda M.
ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA EmptyČet Mar 13 2014, 12:50 od Najda M.

» NIKAD NISAM IMALA BLOG!
ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA EmptySub Dec 14 2013, 12:39 od Negoslava

» Instrumentali
ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA EmptyPet Dec 13 2013, 20:11 od Negoslava

» Budućim blogerima
ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA EmptyNed Dec 08 2013, 11:50 od Negoslava

» Vitez u potrazi za ljubavlju
ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA EmptyČet Sep 19 2013, 13:28 od Vitez

» Književni konkursi
ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA EmptySub Sep 14 2013, 22:51 od Admin

» Nešto mislim
ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA EmptyUto Sep 03 2013, 22:22 od Admin

» Tragom Okamenjenog trenutka
ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA EmptyUto Avg 20 2013, 16:27 od Admin

» Škraforizmi
ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA EmptyNed Avg 18 2013, 06:34 od Admin

» Grčka muzika
ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA EmptySub Avg 17 2013, 14:55 od Admin

» Dnevnik jednog prolaznika
ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA EmptySub Avg 17 2013, 14:42 od Admin

» I KAD NISAM JESAM
ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA EmptyPon Avg 12 2013, 22:41 od Lj

» ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA
ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA EmptySub Jul 27 2013, 23:55 od Jasmina

» Ex YU Pop Rock
ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA EmptySub Jul 27 2013, 13:21 od Admin

» Najlepse balade
ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA EmptyPon Jul 22 2013, 22:45 od Admin

» Muzika koju volim
ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA EmptySub Jul 06 2013, 09:42 od Admin

» Narodna muzika
ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA EmptyUto Jun 25 2013, 15:57 od Vitez

» Srce na dar
ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA EmptyUto Jun 18 2013, 19:25 od Vitez

» Rapsodija Duše
ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA EmptyUto Jun 18 2013, 02:26 od Dragan Petković

» Smešni komentari
ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA EmptyPon Jun 17 2013, 08:33 od Admin

Naj aktivnije teme
RIZNICA OSEĆAJA - by Najda M.
NIKAD NISAM IMALA BLOG!
I KAD NISAM JESAM
Nešto mislim
Vitez u potrazi za ljubavlju
Dnevnik jednog prolaznika
Škraforizmi
Književni konkursi
ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA
Narodna muzika
Poslanici naj aktivniji nedelje
No user
Affiliates
free forum


 

 ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Jasmina

Jasmina


Broj poruka : 11
Datum upisa : 26.05.2013
Godina : 62
Lokacija : Smederevo

ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA Empty
PočaljiNaslov: ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA   ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA EmptyNed Maj 26 2013, 15:26

Blog nosi naslov knjige poezije, za koju se iskreno nadam da ću je objaviti jednom...makar u starosti. Šalu na stranu, drago mi je da sam na forumu dragog prijatelja miwke, u njegovom i društvu vas, sigurna sam, divnih miwkinih prijatelja, pesnika.

Uz pozdrav, pesma koja me oslikava najbolje.

Dobro vas našla!


Nazad na vrh Ići dole
Admin

Admin


Broj poruka : 232
Datum upisa : 11.05.2013
Godina : 66
Lokacija : Kučevo,Srbija

ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA Empty
PočaljiNaslov: Re: ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA   ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA EmptyNed Maj 26 2013, 15:37

Dobro mi došla,Jasmina.Drago mi je da si ovde.Iskreno se nadam da nećeš još dugo čekati da tvoja PRVA KNJIGA...posle toliko lepih i napisanih pesama ugleda svetlost dana...Još jednim Dobro nam došla Very Happy


Nazad na vrh Ići dole
https://kult-111.serbianforum.info
Lj

Lj


Broj poruka : 63
Datum upisa : 23.05.2013
Godina : 61
Lokacija : Beograd

ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA Empty
PočaljiNaslov: Re: ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA   ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA EmptyNed Maj 26 2013, 21:46

Slovenska.....dušo draga....tako mi je drago da si tu
velikiiiiiiiiii topli zagrljaj od Ljilje
Nazad na vrh Ići dole
Jasmina

Jasmina


Broj poruka : 11
Datum upisa : 26.05.2013
Godina : 62
Lokacija : Smederevo

ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA Empty
PočaljiNaslov: Re: ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA   ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA EmptyPon Maj 27 2013, 12:06

Hvala vam, dragi prijatelji.

Milane, puno uspeha u radu foruma, od srca ti želim.Smile

LJILJO, divna moja...grlim te.... Smile
Nazad na vrh Ići dole
Jasmina

Jasmina


Broj poruka : 11
Datum upisa : 26.05.2013
Godina : 62
Lokacija : Smederevo

ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA Empty
PočaljiNaslov: Re: ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA   ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA EmptySub Jul 20 2013, 15:44

Jesam li vam pričala priču o finoj, maloj, plavoj kutiji(ci)? Ne, nije iz te pesme i nije za puder. Ovo je kutijica koja skriva tri čarobna kamenčića. Beli, crni i kamenčić braonkasto-oker boje. Kamenčići su tu da odgovore na jednostavno pitanje da li će se neka želja ispuniti ili ne. Danas, pre ''nešto jače'' od sat vremena, onako dobrano gladna, slučajno je ugledah. Nisam odavno...pomislih. Mogla bih. Hoću.
Na dlanu sam dugo držala kamenčiće, želeći da ih zagrejem ne bih li dobila što precizniji ( tačniji, iako oni nikada ne greše ) odgovor na moje pitanje. Pitanje? Želja? Ne, to ipak ne mogu da vam kažem. Znate l' za ono....ako otkriješ želju...ma da...mogu ''komotno'' da vam kažem, časna reč. Imala sam na umu jednu jedinu, finu, onako oblu, nežnu želju...kud li se denula sada? Pobegla je. Znam razlog. Sav normalan svet svoju želju kazuje ili ne kazuje, ali je smisli tako da pitanje bude kratko i jasno...nikako opširnije od Rata i mira, Tihog Dona i Braće Karamazovih zajedno. Ja? Ja to ne umem. Vežbala sam godinama. Jedna želja a teksta kao u slovoslagačnici Politike. Ne vredi. Dok sam se sabirala, želja je shvatila da će se oduzeti i pobegla mi je...baš pobegla, ispred nosa...ne nosa...ispred one blistave misli o eventualnom ispunjenju. Šta ću, kud ću...ponovih, dozivajući je. Pokunjenu, onako baš tužnu, sažaljivo me je gledala ispod obrva. Molim? Zbog čega...mislim, gde piše da želje nemaju lice, da nemaju usne i obrve? Da li postoji neka enciklopedija u kojoj pod slovom Ž...eksplicitno piše...nema. Dakle, ne prekidajte me. Pomislila sam. Uspela sam. Sa strahom, a skala strahometra je opasno podrhtavala...sa strahom sam žmureći, sa dlana uzela kamenčić. Rekoh li vam da beli kamenčić znači ispunjenje, crni neispunjenje a onaj mali braonkasti znači da će se želja možda ispuniti. Kao i svi srećni dobitnici moga kova, izvukoh braon kamenčić. Šta sad? Da ga zavrljačim nekud, da se nikada ne vrati u plavu kutijicu...ili...? Džaba mi je sada da žalim što ga već odavno nisam bacila...sada bih bila na čisto načisto ...da ili ne. Šta znači možda? Trebalo bi da postoji tajni svitak one arhaične hartije ( pergament, čoveče ) ispisane krasnopisom...da tu lepo budu poređani uslovi...pa lepo...pod tim i tim uslovima...ako bude tako i tako...ako se poklope sazvežđa, konjunkcije, svi Saturni i Urani da uplove u Mesec i sl budalaštine ( ma da )...želja se ispunjava Tada bih znala. Ovako, možda nikada neću saznati zbog čega još uvek imam želja. Zbog čega sam još uvek od krvi mesa, što bi kaz'li Englezi a i ostali Ostrvljani. Nemam ja te odgovore. Nikada ih nisam imala. Rekoh da sam ogorčena htela da bacim kamen(čić). Tada se setih....a vi?

( odlomak iz priče ''Ne bacaj kamen, grešni čoveče'' JJP )

Naravočenije:

Ne pomišljaj nikada želju ''na prazan stomak''
Ako ipak pomisliš želju, najpre je mornarskim užetom priveži za onu jednu, jedinu misao.
Ukoliko želja pobegne, ne vraćaj je. Zna ona zbog čega je od tebe utekla.
Nazad na vrh Ići dole
Jasmina

Jasmina


Broj poruka : 11
Datum upisa : 26.05.2013
Godina : 62
Lokacija : Smederevo

ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA Empty
PočaljiNaslov: Re: ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA   ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA EmptyNed Jul 21 2013, 15:31

Znate li da sam još davnih dana, u prošlom veku, bejah četvrti razred osnovne...počela da čitam ljubavne romane....neee...ne ove, nego one Ljubavne Vikend Romane....sunce ti poljubim žarko...dobrano me uFatilo....a tamo...đa sekretarice, đa medicinske sestre, đa sirotice lepotice...a na drugoj strani...moćni vlasnici širomsvetapoznatih kompanija, te lekari ( lepi, zgodni, navala na njih...ali... )...pa onda jaoo...veleposednici srca okrutnoga....a neodoljivo šarmantni u toj bogataškoj nedodirljivosti...u svakog od njih sam bila zaljubljena ( onoliko kolio je trajalo čitanje )...i mislila...i ja ću tako jednog dana...garant...eee...a danas...onomad...kod tak'ih lekara idem baš kad me nužda pritera uz zid ( plača )...od vlasnika kompanije bejah proglašena tehnološkim viškom...a istini za volju...ne znam ama baš ni jednog jedinog veleposednika...ako ne računam mog komšiju koji ''drži'' kolonijalnu radnju i vele poseduje...vele visoke cene...baš ih nako veleposeduje...dakle, da rezimiram...ostadoše, uredno složeni u nekim kartonskim kutijama LJVR....da posluže zimi za potpalu...a mašta...moja...ma joj...ko bi sad o tome...pa je l' da...?.....Smile))
Nazad na vrh Ići dole
Jasmina

Jasmina


Broj poruka : 11
Datum upisa : 26.05.2013
Godina : 62
Lokacija : Smederevo

ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA Empty
PočaljiNaslov: Re: ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA   ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA EmptyNed Jul 21 2013, 16:06

PLAVI HERBARIJUM

Govorili su da je luda i uspešno je izbegavali. Kada su bili bolećivi, nazivali bi je čudakinjom. Znala je i nije se ljutila. Nije im verovala. Nikome nije verovala, osim psu koji je ostao veran njoj i njenom slepilu. Tuđeg se slepila nije bojala. Nije se dala.

Grlila je tužne pajace, pod pazuhom čuvala krilo slepog miša, da je od uroka sačuva. Od zlih pogleda i pitomih namera ispisanih na otpusnim listama koje je palila svakog jutra, na plamenu sopstvene potrage za pameću, dan da probudi.

Bila je ginjol lutka i kanap je bila, onaj oko vrata vezan i munja je bila koja se sa mesecom strasno ljubila u zvezdanim noćima što na lavandu mirišu.

Volela je plavo. U zenici. Na nebu, dlanu i suzi. Plakala je plavo, ali joj suze niko, nikada video nije. Neki su govorili da povremeno nestaje, postaje nevidljiva. Neki su govorili da ne postoji. Nije se bunila. Nikada protivurečila. Nikada u svađi ni sa kim, osim sa sobom nije. Niti će.

U njenom herbarijumu čije je korice pravila od hrastove kore, od sopstvene kože, strukom bosiljka vezanih stranica, uredno poslagani, živeli su presovani koreni izvađeni iz petocifrenih brojeva života obrnuto proprcionalnih kvadratima očekivanja u nizu iracionalnog beskonačnog davanja. Svaki je imao ime, matični broj, izvod iz knjige pogubljenih algebarskih izraza za ništavilo. Ponosila se kolekcijom sopstvenih gluposti, ponekad samo nezadovoljna neuspelim oglasima koje je davala nudeći sva svoja statična velikodušja za jedno malo, kotrljajuće R. Ono je nedostajalo. Za tu dozu šarma. Samo za to.

Uopšte, bila je sklona čestim opijanjima. Do besvesti. Nikada nije uspela da razume zbog čega je baš rakijska čašica prezira, dozvoljena mera. Kupovala je flaše od najfinijeg stakla, čija je srča njenu krv htela. Upšte, bila je hazarder. Život je ulagala u svaku partiju pokera, dok je tragala za kraljicom herc da bi je kao hladan prilog servirala na osamnaest mrlja na stolu prekrivenom zelenom čojom. Poker! Vikala je. Glasno,glasnije.
Na poker mašinama uvek je ručicu povlačila na gore. Silno je uzbuđivao zvuk lomljenja sopstvenog razuma i strah krupiea u crnom, da će opet morati da joj isplate dobitak u zlatu.

Bogata je bila, kažu. Porazima. Zabludama. Imala je ožiljak na obrazu. Ožiljke na duši nije pokazivala. Dušu nije otvarala. Nikada. Nikome. Zvala se Jasmina.

Ne znam zašto je ova priča pisana u trećem licu. Ona i ja smo prijateljice. Mi se ne volimo. Samo se dobro poznajemo. Najbolje. Između nas su ćutanja. Ponekad je mrzim. Ona mene uvek. Čudna je. Čudna sam.

Govorili su da sam luda i uspešno me izbegavali.

Znala sam i nisam se ljutila. Nisam im verovala. Nikome nisam verovala.Zvala sam se Jasmina.

Jasmina Popović

Nazad na vrh Ići dole
Admin

Admin


Broj poruka : 232
Datum upisa : 11.05.2013
Godina : 66
Lokacija : Kučevo,Srbija

ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA Empty
PočaljiNaslov: Re: ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA   ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA EmptyPon Jul 22 2013, 11:58

Jasmina ::
PLAVI HERBARIJUM

Govorili su da je luda i uspešno je izbegavali. Kada su bili bolećivi, nazivali bi je čudakinjom. Znala je i nije se ljutila. Nije im verovala. Nikome nije verovala, osim psu koji je ostao veran njoj i njenom slepilu. Tuđeg se slepila nije bojala. Nije se dala.

Grlila je tužne pajace, pod pazuhom čuvala krilo slepog miša, da je od uroka sačuva. Od zlih pogleda i pitomih namera ispisanih na otpusnim listama koje je palila svakog jutra, na plamenu sopstvene potrage za pameću, dan da probudi.

Bila je ginjol lutka i kanap je bila, onaj oko vrata vezan i munja je bila koja se sa mesecom strasno ljubila u zvezdanim noćima što na lavandu mirišu.

Volela je plavo. U zenici. Na nebu, dlanu i suzi. Plakala je plavo, ali joj suze niko, nikada video nije. Neki su govorili da povremeno nestaje, postaje nevidljiva. Neki su govorili da ne postoji. Nije se bunila. Nikada protivurečila. Nikada u svađi ni sa kim, osim sa sobom nije. Niti će.

U njenom herbarijumu čije je korice pravila od hrastove kore, od sopstvene kože, strukom bosiljka vezanih stranica, uredno poslagani, živeli su presovani koreni izvađeni iz petocifrenih brojeva života obrnuto proprcionalnih kvadratima očekivanja u nizu iracionalnog beskonačnog davanja. Svaki je imao ime, matični broj, izvod iz knjige pogubljenih algebarskih izraza za ništavilo. Ponosila se kolekcijom sopstvenih gluposti, ponekad samo nezadovoljna neuspelim oglasima koje je davala nudeći sva svoja statična velikodušja za jedno malo, kotrljajuće R. Ono je nedostajalo. Za tu dozu šarma. Samo za to.

Uopšte, bila je sklona čestim opijanjima. Do besvesti. Nikada nije uspela da razume zbog čega je baš rakijska čašica prezira, dozvoljena mera. Kupovala je flaše od najfinijeg stakla, čija je srča njenu krv htela. Upšte, bila je hazarder. Život je ulagala u svaku partiju pokera, dok je tragala za kraljicom herc da bi je kao hladan prilog servirala na osamnaest mrlja na stolu prekrivenom zelenom čojom. Poker! Vikala je. Glasno,glasnije.
Na poker mašinama uvek je ručicu povlačila na gore. Silno je uzbuđivao zvuk lomljenja sopstvenog razuma i strah krupiea u crnom, da će opet morati da joj isplate dobitak u zlatu.

Bogata je bila, kažu. Porazima. Zabludama. Imala je ožiljak na obrazu. Ožiljke na duši nije pokazivala. Dušu nije otvarala. Nikada. Nikome. Zvala se Jasmina.

Ne znam zašto je ova priča pisana u trećem licu. Ona i ja smo prijateljice. Mi se ne volimo. Samo se dobro poznajemo. Najbolje. Između nas su ćutanja. Ponekad je mrzim. Ona mene uvek. Čudna je. Čudna sam.

Govorili su da sam luda i uspešno me izbegavali.

Znala sam i nisam se ljutila. Nisam im verovala. Nikome nisam verovala.Zvala sam se Jasmina.

Jasmina Popović


Malo prestrogo prema sebi ali zaista ostavlja utisak ovo poetsko razmišljanje....ovaj poetski zapis...svaka čast,Jasmina....flower 
Nazad na vrh Ići dole
https://kult-111.serbianforum.info
Jasmina

Jasmina


Broj poruka : 11
Datum upisa : 26.05.2013
Godina : 62
Lokacija : Smederevo

ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA Empty
PočaljiNaslov: Re: ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA   ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA EmptySre Jul 24 2013, 09:07

Hvala ti, Milane. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Jasmina

Jasmina


Broj poruka : 11
Datum upisa : 26.05.2013
Godina : 62
Lokacija : Smederevo

ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA Empty
PočaljiNaslov: Re: ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA   ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA EmptySre Jul 24 2013, 17:25

NALE, PRIJATELJU MOJ, JAVILI SU MI DANAS. ANĐELI NEKA TE ČUVAJU, A JA...JA ĆU ZAUVEK U MOJOJ DUŠI.

POČIVAJ U MIRU, DOBROTO.

Govorio si mi :''Cale, nije nam ništa, ćuti...jednom ćeš samo čuti...obećaj da nećeš plakati. Daj reč.''

Nisam ti dala reč.

BESMRTNA PESMA

Ako ti jave: umro sam,
a bio sam ti drag,
onda će u tebi
odjednom nešto posiveti.
Na trepavici magla.
Na usni pepeljast trag.

Da li si uopšte ponekad
mislio šta znači živeti?

Ako ti jave: umro sam
evo šta će biti.

Hiljadu šarenih riba
lepršaće mi kroz oko.

I zemlja će me skriti.
I korov će me skriti.
A ja ću za to vreme
leteti visoko...
Visoko.

Zar misliš da moja ruka,
koleno,
ili glava
može da bude sutra
koren breze
il' trava?

Ako ti jave: umro sam,
ne veruj
to ne umem.

Na ovu zemlju sam svratio
da ti namignem malo.
Da za mnom ostane nešto
kao lepršav trag.
I zato: ne budi tužan.
Toliko mi je stalo
da ostanem u tebi
budalast i čudno drag.

Noću,
kad gledaš u nebo,
i ti namigni meni.
Neka to bude tajna.
Uprkos danima sivim
kad vidiš neku kometu
da nebo zarumeni,
upamti: to ja još uvek
šašav letim, i živim.

Miroslav Antić
Nazad na vrh Ići dole
Lj

Lj


Broj poruka : 63
Datum upisa : 23.05.2013
Godina : 61
Lokacija : Beograd

ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA Empty
PočaljiNaslov: Re: ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA   ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA EmptyČet Jul 25 2013, 15:25

Jasmina ::
PLAVI HERBARIJUM

Govorili su da je luda i uspešno je izbegavali. Kada su bili bolećivi, nazivali bi je čudakinjom. Znala je i nije se ljutila. Nije im verovala. Nikome nije verovala, osim psu koji je ostao veran njoj i njenom slepilu. Tuđeg se slepila nije bojala. Nije se dala.

Grlila je tužne pajace, pod pazuhom čuvala krilo slepog miša, da je od uroka sačuva. Od zlih pogleda i pitomih namera ispisanih na otpusnim listama koje je palila svakog jutra, na plamenu sopstvene potrage za pameću, dan da probudi.

Bila je ginjol lutka i kanap je bila, onaj oko vrata vezan i munja je bila koja se sa mesecom strasno ljubila u zvezdanim noćima što na lavandu mirišu.

Volela je plavo. U zenici. Na nebu, dlanu i suzi. Plakala je plavo, ali joj suze niko, nikada video nije. Neki su govorili da povremeno nestaje, postaje nevidljiva. Neki su govorili da ne postoji. Nije se bunila. Nikada protivurečila. Nikada u svađi ni sa kim, osim sa sobom nije. Niti će.

U njenom herbarijumu čije je korice pravila od hrastove kore, od sopstvene kože, strukom bosiljka vezanih stranica, uredno poslagani, živeli su presovani koreni izvađeni iz petocifrenih brojeva života obrnuto proprcionalnih kvadratima očekivanja u nizu iracionalnog beskonačnog davanja. Svaki je imao ime, matični broj, izvod iz knjige pogubljenih algebarskih izraza za ništavilo. Ponosila se kolekcijom sopstvenih gluposti, ponekad samo nezadovoljna neuspelim oglasima koje je davala nudeći sva svoja statična velikodušja za jedno malo, kotrljajuće R. Ono je nedostajalo. Za tu dozu šarma. Samo za to.

Uopšte, bila je sklona čestim opijanjima. Do besvesti. Nikada nije uspela da razume zbog čega je baš rakijska čašica prezira, dozvoljena mera. Kupovala je flaše od najfinijeg stakla, čija je srča njenu krv htela. Upšte, bila je hazarder. Život je ulagala u svaku partiju pokera, dok je tragala za kraljicom herc da bi je kao hladan prilog servirala na osamnaest mrlja na stolu prekrivenom zelenom čojom. Poker! Vikala je. Glasno,glasnije.
Na poker mašinama uvek je ručicu povlačila na gore. Silno je uzbuđivao zvuk lomljenja sopstvenog razuma i strah krupiea u crnom, da će opet morati da joj isplate dobitak u zlatu.

Bogata je bila, kažu. Porazima. Zabludama. Imala je ožiljak na obrazu. Ožiljke na duši nije pokazivala. Dušu nije otvarala. Nikada. Nikome. Zvala se Jasmina.

Ne znam zašto je ova priča pisana u trećem licu. Ona i ja smo prijateljice. Mi se ne volimo. Samo se dobro poznajemo. Najbolje. Između nas su ćutanja. Ponekad je mrzim. Ona mene uvek. Čudna je. Čudna sam.

Govorili su da sam luda i uspešno me izbegavali.

Znala sam i nisam se ljutila. Nisam im verovala. Nikome nisam verovala.Zvala sam se Jasmina.

Jasmina Popović



prelepo dušo.....grlim te jakooooooooo
Nazad na vrh Ići dole
Jasmina

Jasmina


Broj poruka : 11
Datum upisa : 26.05.2013
Godina : 62
Lokacija : Smederevo

ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA Empty
PočaljiNaslov: Re: ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA   ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA EmptyPet Jul 26 2013, 14:35

Hvala, draga Ljiljo. Grlimmm...
Nazad na vrh Ići dole
Jasmina

Jasmina


Broj poruka : 11
Datum upisa : 26.05.2013
Godina : 62
Lokacija : Smederevo

ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA Empty
PočaljiNaslov: Re: ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA   ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA EmptyPet Jul 26 2013, 14:36

Nazad na vrh Ići dole
Jasmina

Jasmina


Broj poruka : 11
Datum upisa : 26.05.2013
Godina : 62
Lokacija : Smederevo

ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA Empty
PočaljiNaslov: Re: ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA   ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA EmptySub Jul 27 2013, 23:55

DUGOVANKA

glumeći nehaj prelistavam staru dugovanku
reči nabacanih, nečitko, u brzini napisanih,

svodeći račune

duguješ mi, dobroto moja
tri reči devet slova

( od kojih ću, u ovih par trenutaka,
što zjape razvaljenih čeljusti, preda mnom,
sastavljati slagalicu nedorečenosti )

putokaz za dane u kojima te neće biti
malj kojim ću razbiti sanduk od kamena
u kojem tihuju zazidane ptice zlatnih kljunova
jednu prečagu na merdevinama, za put na nebo

( to ti upisujem kao najveći dug )

stručak lavande kojim snove ne obojismo do kraja
pero iz krila jastreba da na snagu me bivšu seća
korake mi duguješ, one odlazeće, one što odjekuju prazninom
suze nanizane na srebrnu nit verovanja u zauvek
poglede mi ne duguješ, greškom ih upisah
okrajak milovanja

( njega menjam za hrpu uredno naslaganih sećanja )

sve sunovrate tog dana u bezumlje obučenog
i reč na rastanku

duguješ

potirem sva dugovanja jednim potezom ruke
razbacujujuci po sobi istrgnut papir, polivajući ga zapaljivom dušom

neka nestanu u jaucima
neobučena venčanica
crvene lakovane cipelice iz Oza
kap radosti što pade mi u krilo

razdužujem te - prosto ti bilo.

Jasmina Popović
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA Empty
PočaljiNaslov: Re: ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA   ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kult-uraaa!!! :: Blogovi-
Skoči na: