Kult-uraaa!!!
Dok administratori i urednici ovog foruma nastoje da obrišu ili izmene bilo koji dostupni materijal što je brže moguće, nemoguće je pregledati svaku poruku. Prema tome, na Vama je da znate da sve poruke poslate na ove forume iskazuju stavove i opredeljenja autora, nikako administratora, urednika ili webmastera (osim, naravno, poruka poslatih lično od ovih ljudi) i od sada se obavezujete uslovima.

Slažete se da ne šaljete nikakve pogrdne, nepristojne, vulgarne, klevetničke, odvratne, preteće, seksualno-orjentisane poruke ili bilo kakav materijal koji može narusiti bilo koje od korisničkih pravila. Postupajući drugačije, možete biti odmah i trajno isključeni (i Vaš internet provajder će biti obavešten). IP adrese svih poruka su sačuvane za pomoć u slucaju neprimene ovih uslova. Slažete se da webmaster, administrator i urednici ovog foruma imaju pravo da obrišu, izmene, pomere ili zatvore svaku temu u svako doba ako to smatraju potrebnim. Kao korisnik slažete se sa svim informacijama koje ste prethodno uneli i one ce biti sačuvane u bazi podataka. Da ove informacije ne budu objavljene ni jednoj trećoj osobi bez Vašeg dopuštenja webmasteru, administratoru i urednicima, oni se ne mogu se držati za odgovorne za bilo koji od hakerskih napada koji mogu preuzeti podatke koji mogu dovesti do neprilika.

Ovaj forum koristi cookies da bi sačuvao informacije na Vašem kompjuteru. Ovi cookies fajlovi ne sadrže ni jednu od informacija koju ste iznad ubacili, oni služe samo da upotpune bolji izgled strane. Email adresa se koristi samo za potvrdu vaših podataka registracije i šifre.

Kada kliknete na dugme za registraciju ispod, slažete se i obavezujete se sa svim ovim uslovima.
Dok administratori i urednici ovog foruma nastoje da obrišu ili izmene bilo koji dostupni materijal što je brže moguće, nemoguće je pregledati svaku poruku. Prema tome, na Vama je da znate da sve poruke poslate na ove forume iskazuju stavove i opredeljenja autora, nikako administratora, urednika ili webmastera (osim, naravno, poruka poslatih lično od ovih ljudi) i od sada se obavezujete uslovima. Slažete se da ne šaljete nikakve pogrdne, nepristojne, vulgarne, klevetničke, odvratne, preteće, seksualno-orjentisane poruke ili bilo kakav materijal koji može narusiti bilo koje od korisničkih pravila. Postupajući drugačije, možete biti odmah i trajno isključeni (i Vaš internet provajder će biti obavešten). IP adrese svih poruka su sačuvane za pomoć u slucaju neprimene ovih uslova. Slažete se da webmaster, administrator i urednici ovog foruma imaju pravo da obrišu, izmene, pomere ili zatvore svaku temu u svako doba ako to smatraju potrebnim. Kao korisnik slažete se sa svim informacijama koje ste prethodno uneli i one ce biti sačuvane u bazi podataka. Da ove informacije ne budu objavljene ni jednoj trećoj osobi bez Vašeg dopuštenja webmasteru, administratoru i urednicima, oni se ne mogu se držati za odgovorne za bilo koji od hakerskih napada koji mogu preuzeti podatke koji mogu dovesti do neprilika. Ovaj forum koristi cookies da bi sačuvao informacije na Vašem kompjuteru. Ovi cookies fajlovi ne sadrže ni jednu od informacija koju ste iznad ubacili, oni služe samo da upotpune bolji izgled strane. Email adresa se koristi samo za potvrdu vaših podataka registracije i šifre. Kada kliknete na dugme za registraciju ispod, slažete se i obavezujete se sa svim ovim uslovima. Slažem se sa ovim uslovima i ja sam stariji/a od ili imam tačno 13 godina Ne slažem se sa ovim uslovima

Slažem se sa ovim uslovima i ja sam stariji/a od ili imam tačno 13 godina

Ne slažem se sa ovim uslovima
Kult-uraaa!!!
Dok administratori i urednici ovog foruma nastoje da obrišu ili izmene bilo koji dostupni materijal što je brže moguće, nemoguće je pregledati svaku poruku. Prema tome, na Vama je da znate da sve poruke poslate na ove forume iskazuju stavove i opredeljenja autora, nikako administratora, urednika ili webmastera (osim, naravno, poruka poslatih lično od ovih ljudi) i od sada se obavezujete uslovima.

Slažete se da ne šaljete nikakve pogrdne, nepristojne, vulgarne, klevetničke, odvratne, preteće, seksualno-orjentisane poruke ili bilo kakav materijal koji može narusiti bilo koje od korisničkih pravila. Postupajući drugačije, možete biti odmah i trajno isključeni (i Vaš internet provajder će biti obavešten). IP adrese svih poruka su sačuvane za pomoć u slucaju neprimene ovih uslova. Slažete se da webmaster, administrator i urednici ovog foruma imaju pravo da obrišu, izmene, pomere ili zatvore svaku temu u svako doba ako to smatraju potrebnim. Kao korisnik slažete se sa svim informacijama koje ste prethodno uneli i one ce biti sačuvane u bazi podataka. Da ove informacije ne budu objavljene ni jednoj trećoj osobi bez Vašeg dopuštenja webmasteru, administratoru i urednicima, oni se ne mogu se držati za odgovorne za bilo koji od hakerskih napada koji mogu preuzeti podatke koji mogu dovesti do neprilika.

Ovaj forum koristi cookies da bi sačuvao informacije na Vašem kompjuteru. Ovi cookies fajlovi ne sadrže ni jednu od informacija koju ste iznad ubacili, oni služe samo da upotpune bolji izgled strane. Email adresa se koristi samo za potvrdu vaših podataka registracije i šifre.

Kada kliknete na dugme za registraciju ispod, slažete se i obavezujete se sa svim ovim uslovima.
Dok administratori i urednici ovog foruma nastoje da obrišu ili izmene bilo koji dostupni materijal što je brže moguće, nemoguće je pregledati svaku poruku. Prema tome, na Vama je da znate da sve poruke poslate na ove forume iskazuju stavove i opredeljenja autora, nikako administratora, urednika ili webmastera (osim, naravno, poruka poslatih lično od ovih ljudi) i od sada se obavezujete uslovima. Slažete se da ne šaljete nikakve pogrdne, nepristojne, vulgarne, klevetničke, odvratne, preteće, seksualno-orjentisane poruke ili bilo kakav materijal koji može narusiti bilo koje od korisničkih pravila. Postupajući drugačije, možete biti odmah i trajno isključeni (i Vaš internet provajder će biti obavešten). IP adrese svih poruka su sačuvane za pomoć u slucaju neprimene ovih uslova. Slažete se da webmaster, administrator i urednici ovog foruma imaju pravo da obrišu, izmene, pomere ili zatvore svaku temu u svako doba ako to smatraju potrebnim. Kao korisnik slažete se sa svim informacijama koje ste prethodno uneli i one ce biti sačuvane u bazi podataka. Da ove informacije ne budu objavljene ni jednoj trećoj osobi bez Vašeg dopuštenja webmasteru, administratoru i urednicima, oni se ne mogu se držati za odgovorne za bilo koji od hakerskih napada koji mogu preuzeti podatke koji mogu dovesti do neprilika. Ovaj forum koristi cookies da bi sačuvao informacije na Vašem kompjuteru. Ovi cookies fajlovi ne sadrže ni jednu od informacija koju ste iznad ubacili, oni služe samo da upotpune bolji izgled strane. Email adresa se koristi samo za potvrdu vaših podataka registracije i šifre. Kada kliknete na dugme za registraciju ispod, slažete se i obavezujete se sa svim ovim uslovima. Slažem se sa ovim uslovima i ja sam stariji/a od ili imam tačno 13 godina Ne slažem se sa ovim uslovima

Slažem se sa ovim uslovima i ja sam stariji/a od ili imam tačno 13 godina

Ne slažem se sa ovim uslovima
Kult-uraaa!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kult-uraaa!!!


 
PrijemNIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 I_icon_mini_portalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupi
Traži
 
 

Rezultati od :
 
Rechercher Napredna potraga
Ključne reči
Zadnje teme
» RIZNICA OSEĆAJA - by Najda M.
NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 EmptyČet Mar 13 2014, 12:50 od Najda M.

» NIKAD NISAM IMALA BLOG!
NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 EmptySub Dec 14 2013, 12:39 od Negoslava

» Instrumentali
NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 EmptyPet Dec 13 2013, 20:11 od Negoslava

» Budućim blogerima
NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 EmptyNed Dec 08 2013, 11:50 od Negoslava

» Vitez u potrazi za ljubavlju
NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 EmptyČet Sep 19 2013, 13:28 od Vitez

» Književni konkursi
NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 EmptySub Sep 14 2013, 22:51 od Admin

» Nešto mislim
NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 EmptyUto Sep 03 2013, 22:22 od Admin

» Tragom Okamenjenog trenutka
NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 EmptyUto Avg 20 2013, 16:27 od Admin

» Škraforizmi
NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 EmptyNed Avg 18 2013, 06:34 od Admin

» Grčka muzika
NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 EmptySub Avg 17 2013, 14:55 od Admin

» Dnevnik jednog prolaznika
NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 EmptySub Avg 17 2013, 14:42 od Admin

» I KAD NISAM JESAM
NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 EmptyPon Avg 12 2013, 22:41 od Lj

» ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA
NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 EmptySub Jul 27 2013, 23:55 od Jasmina

» Ex YU Pop Rock
NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 EmptySub Jul 27 2013, 13:21 od Admin

» Najlepse balade
NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 EmptyPon Jul 22 2013, 22:45 od Admin

» Muzika koju volim
NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 EmptySub Jul 06 2013, 09:42 od Admin

» Narodna muzika
NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 EmptyUto Jun 25 2013, 15:57 od Vitez

» Srce na dar
NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 EmptyUto Jun 18 2013, 19:25 od Vitez

» Rapsodija Duše
NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 EmptyUto Jun 18 2013, 02:26 od Dragan Petković

» Smešni komentari
NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 EmptyPon Jun 17 2013, 08:33 od Admin

Naj aktivnije teme
RIZNICA OSEĆAJA - by Najda M.
NIKAD NISAM IMALA BLOG!
I KAD NISAM JESAM
Nešto mislim
Vitez u potrazi za ljubavlju
Dnevnik jednog prolaznika
Škraforizmi
Književni konkursi
ISPOVEST ŠEŠIROVOG PERA
Narodna muzika
Poslanici naj aktivniji nedelje
No user
Affiliates
free forum

Similar topics

     

     NIKAD NISAM IMALA BLOG!

    Ići dole 
    5 posters
    Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
    AutorPoruka
    Nadežda

    Nadežda


    Broj poruka : 134
    Datum upisa : 26.05.2013

    NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 Empty
    PočaljiNaslov: NIKAD NISAM IMALA BLOG!   NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 EmptyNed Jun 02 2013, 13:27

    First topic message reminder :

    Dok su drugi imali po nekoliko, ja sam se uvek ustručavala,misleći da je to nešto najintimnije-čoveku !
    Kasnije sam sama svoj kutak ,pretvarala u blog,pišući o svemu što mi je u datom trenutku padalo na pamet .Od pesama,muzike,do najtananijih misli za koje ni dan -danas ne znam da li su bile plod mašte ili plod gluposti ?!
    Evo srcu mom radosti,da mogu sve to na jednom mestu )*! Nikad se ne zna,kada će mudrost zablistati,glupost progovoriti ,ali ostati ravnodušan na bilo čijem blogu,naprosto jeste ne moguće...jer svako zaviri ...malo po malo ....sazna o vama mnogo toga ako ga to uopšte i interesuje, zar ne ? flower
    Nazad na vrh Ići dole

    AutorPoruka
    Nadežda




    Broj poruka : 134
    Datum upisa : 26.05.2013

    NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 Empty
    PočaljiNaslov: Re: NIKAD NISAM IMALA BLOG!   NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 EmptySre Jul 24 2013, 20:29

    Nazad na vrh Ići dole
    Nadežda

    Nadežda


    Broj poruka : 134
    Datum upisa : 26.05.2013

    NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 Empty
    PočaljiNaslov: Re: NIKAD NISAM IMALA BLOG!   NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 EmptySre Jul 24 2013, 21:50

    Radiši(Toponici )i Radetu -Prozaku

    Rastanak

    Vreme bola,rastanka i tuge
    deli nam srce na pola,
    pred vratima Pakla ili Raja?
    U rukama nosimo cveće,
    kao da i ono,umreti neće?
    Puštamo suze ko vodoskoke,
    plaćamo tugama sve potrošene radosti .
    Ni jednom uspomena da procveta
    i vrati dane na početak!
    Svima bi tada bilo lakše, makar nas
    delili na dobre i one ' takše!
    Nestaju dani ,snovi i nadanja;
    ostaju praznine i stradanja.
    Odlaze moji prijatelji lagano,
    ispraćam ih sa suzom u oku,
    skrivajuć ranu duboku.

    Nadežda-Nadja
    Nazad na vrh Ići dole
    Nadežda

    Nadežda


    Broj poruka : 134
    Datum upisa : 26.05.2013

    NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 Empty
    PočaljiNaslov: Re: NIKAD NISAM IMALA BLOG!   NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 EmptySub Jul 27 2013, 21:08

    ANA – JULIJA

    Živela u sećanju,
    utrnula u pričama,
    salivena
    lepotom,
    uzavrela
    penušava,
    vinom nakiselim.
    Tako stvarana,
    uzalud
    Boga volela,
    čežnjom satrvena
    polegla na šinu,
    voz dočekala,
    Ana Karenjina:
    Ljubavnica,
    grešnica omađijana,
    zalud rođena…
    Plakala u zoru ranu,
    kose plela
    kao Julija,
    otrovana legla.
    Dok grudi mleko stvaraju,
    mreža njena okovana
    tamnicom postaje.
    Bila je živa,
    više nije,
    zabluda posustaje
    pred lepotom
    davno rođenom.

    Nadežda-Nađa
    Nazad na vrh Ići dole
    Nadežda

    Nadežda


    Broj poruka : 134
    Datum upisa : 26.05.2013

    NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 Empty
    PočaljiNaslov: Re: NIKAD NISAM IMALA BLOG!   NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 EmptySub Jul 27 2013, 21:29

    JEDNA LJUBAVNA

    Jedna ljubavna,
    nekoliko reči koje se dele
    na male i velike;
    Na smisalene i besmislene,
    vredne i otrcane.
    Jedna ljubavna,
    u zoru pred svitanje,
    sa bolom i melodijom
    sa radia…
    Jedna Magdalena,
    od Olivera ili nekog
    drugog Olivera,
    da boli slama.
    Jedna ljubavna,
    nepotrebna a važna,
    od suza i smeha satkana
    u noći bledog meseca.
    Jedna,
    samo jedna,
    ništavna, ljubavna,
    da sroči dve ili tri reči
    o tebi, meni, besmislu,
    tek da je ima tu da se nađe,
    da drhti,
    podrhtava,
    cvili kao violina,
    ta mala, ljubavna,
    ove noći rođena
    tebi u inat.

    Nadežda-Nađa
    Nazad na vrh Ići dole
    Nadežda

    Nadežda


    Broj poruka : 134
    Datum upisa : 26.05.2013

    NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 Empty
    PočaljiNaslov: Re: NIKAD NISAM IMALA BLOG!   NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 EmptyPon Jul 29 2013, 07:18

    [img]NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 Rynq [/img]


    Dok posmatram ovo mesto,razmišljam da li se na jednom ovakvom mestu Ljubav dogodi ili slavi njen završetak ?
    Svi pomisle na ovu prvu varijantu .Ja glasam za drugu .Valjda sve lepe stvari u životu jednog čoveka, treba da se završe na lep način...romantično i sa stilom! Onako kako je i izgledalo do tada .
    Nazad na vrh Ići dole
    Nadežda

    Nadežda


    Broj poruka : 134
    Datum upisa : 26.05.2013

    NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 Empty
    PočaljiNaslov: Re: NIKAD NISAM IMALA BLOG!   NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 EmptySre Jul 31 2013, 20:18

    Zapara i slankasti ukus u ustima.
    Prvi je vezan za vremensku promenu ,drugi je od života koga " trpimo" kao ljigavu gusenicu .Klizi a ne možeš joj ništa ! Ni u sopstvenu ljušturu ne možeš, jer ti ne dozvoljavaju ,drugi ! Drugi su ovi što Reorganizuju ,ono što nikada nije ni bilo organizovano,niti može da bude , meni bar ,tako to izgleda.
    Vreme jeste breme jer ga nosiš na nejakim plećima i sopstveni krst takođe nosiš, dao nam ga Tvorac s porukom :"Dajem onoliko koliko možeš da podneseš?!"
    Bože,volim te ...uvek sam te poštovala i 'ću;ali si se nešto prevario u mom slučaju,jer ja ne mogu da podnosim :nepravdu , bahatost ,Velikog i malog Brata ,Vipovce.dripčine,Stanije 'urve, gologuze Sandre ,lude Maje,šizofrene,Vendi, Ekreme, Blic,kupusne novine,štampu i žutu i " sve po spisku ,svih spiskova" ne mogu dragi moj Tvorce,neba i zemlje!
    Spasi me od mene same ...možeš ti to ! Oteraj me u neku drugu zemlju ako treba i pod nju ,ali mi nedaj da se mučim ko crv i da moram da živim ko crv,da gmižem ko "ona što joj i ime mrzim a voli je samo Hari Poter jer s njom nemušto razgovara"!
    Spasi me od Organizovanih političkih klišea,koji će se odbiti samo od moju glavu i glavu mojih istomišljenika,dok se vraćamo sa Maldiva,na koje nismo ni kročili !
    E i ti Maldivi ,Tahiti,Egipti i faraoni ...koj će mi moj ,da izvinite na izrazu ! Besna sam i zbog toga.Gde je tu raspodela ? Neko " živi" neko "životinjari"!
    Razbijaju se ministarstva ? Jel? Pa nek se razbijaju ....da struja na radost narodu od sutra poskupi i svi artikli ...u znak njihovog " razbijanja".
    Šta bi bilo, kad bi nas častili,nekom kintom za odmor,zaposlili bar petoro mladih,pomogli trima siromašnim porodicama,izlečili od strašnih bolesti , jedno dete makar,.u nekom drugom kutku zemlje,daleko je Hjuston?
    Kaži da poskoci izlaze na ulice i ujedaju ljude ? I ne ujedali ...kad se više u mojoj Srbiji ne zna šta nosi dan a šta noć?
    I svi se prave blesavi .Od-do!
    Niko nema odgovore osim pljuvačne žlezde,za dobro pljuvanje u dalj .Ko može duže?.Užas!
    Neću više o tome,prelazim na zimnicu )*
    Dosadila mi je već sada a nisam ni krenula da je pravim.Ono malo sitnih krastavčica na putu od pijace do kuće, postali su nesnosno gorki .Kažu ...da im nije prošla karenca? Ja znam šta je intermeco ,za karencu ne znam ( svi smo u njoj zatrovani i isprskani ) i to na više godina, decenij a,čak!
    Ok.
    Moj smisao za humor me ne napušta ( krstim se da ga imam ...makar bio i crnjak )*
    Ako ta karenca traje i sada i u jesen,kako da ostavim onda te gorke ili kako da kupim te kornišone Frikom,kad od 3 kg (srednje krupnih) može da se "'na vata" bar 4 tegle domaćinskih ?Da 'navatam Frokomove,dođe mu lepše i jednostavnije i ukusnije,al ja sam starovremska domaćica ,pa vatam sve na vreme.
    Čuvaj se narode,da ne dođeš na red;ako te uhvatim ima da ti presedne ,'vatanje )* Ma šalim se BRE! Kad je beg bio cicija? Bacim ove ,trknem ko leptir u poodmaklom stadijumu lipsavanja,da dokupim one treće koji nisu u karenci ,nisu u karijesu i nisu u k....
    I zakasnim;kraj priče.Ostavim taj presolac za sutra ako ga ne prospem na šemšir da prestane da buja i on bi da ga neko šiša,kao mene naš seljak po najvećoj vrućini,dok se kune da ih je baš noćas brao a
    jutros rano doneo pa su sveži i mladi kao " rosa u podne"!
    Ipak ...tu su dve stvari koje mi se vrte u glavi .Neću zakasniti dok se vlada reorganizuje i dok imam Frikom! Uh...da se uhvatim za nešto drugo ..ovo je baš dosadilo meni ,kako li je onima što me čitaju a nije moguće da me ne čitaju kad već pišem u nameri da me čitaju kao nekog ko se razume baš u krastavce i zimnicu !
    Možda me uzmu u ministarstvo za poljoprivredu ? Kunem se da bih radila bolje od njih .Svako seme bilo bi zdravo kao i krava i njeno mleko .Zaboravili bi oni Evropu dok si reko :SO! Pa ovu GMO ,dali bi sopstvenoj deci da im budu naprednija.... Kad može naše dete ,što ne može njihovo ?Tu sam posebno osetljiva.
    Znači ,da se odmaram malo večeras ...da se ne nerviram i sačuvam za nove lovove po tezgama,za nove priče po političkim osnovama ...da volim i da me vole i da pevam !
    Da...baš da pevam )* Pevali smo juče nas nekoliko ko da nismo normalne ,posle kafe ...baš kad je jedna zinula da priča o kanceru koga je operisala pre 5 godina.Tužna priča...znam ,al meni je do pesme .Neću o tome.Dosta sam napaćena u sopstvenoj zemlji,ne moram da dodatno patim u sopstvenom komšiluku .I počnem da pevam ...ni manje ni više onu staruuuuu,mađarsku romansu :" Moj spomenče plavo cveće...pokraj puta ,poktaj ...j...
    I naravno,s pesmom se vratismo na početak,jer spomenak i plavi svetak i umiranje ...dođe mu na isto,samo što sam ja držala tercu a njih tri pevale prvi glas)* Bože kako je to bilo lepo .Nije o groblju a u stvari jeste ! Samo nekako , zakamufklirano ...da budeš ono što nisi )* Lepa je to kafica bila.I sutra kad odem,u inat ću pevati ...samo da ne slušam neke klimakterične gluposti ...malo modernije pa na uvce .E to!
    Uh...umorila sam se ...od rođenih gluposti .Kad bih ja bila kolumnista,sve pretparačke novine,piškale bi pred mojim vestima...tako se to radi ! Kratko i hebitačno .
    Nazad na vrh Ići dole
    Nadežda

    Nadežda


    Broj poruka : 134
    Datum upisa : 26.05.2013

    NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 Empty
    PočaljiNaslov: Re: NIKAD NISAM IMALA BLOG!   NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 EmptyČet Avg 01 2013, 19:04

    Emocionalno inteligentan čovek, jeste obično biće sa namerama koje su časnije u odnosu na one koji to ne mogu da budu, obzirom da emocojom ne vladaju nego sukobljavaju i sebe i druge !
    Nisam razmišljala kako to drugi doživljavaju ,iz prostog razloga što sam sebe stavila u prvi plan,rotirajući sopstvenu ličnost iz mnogo uglova u nameri da saznam,šta znači meni ...emocionalna inteligencija?
    Shvatila sam ....mnogo toga?! U prvom planu jeste čovek koji se rodi ili genski dobar ili loš! Nasleđe je vrlo bitno,jer " iver ne pada dalje od klade "! Onda se nastavlja ,porodično ,tradicionalno,..u cilju da sebe izgradi ...unapredi , jer emocijom može da vlada ako razume ostale ,nikako drugačije!
    Emocionalno ....pametno biće,nije samo čovek !
    Svako na planeti ko ume da bude racio, jeste osoba koja zna šta znači pojam ovoga što pišem.
    Povređuje:bahatost i podmuklost na prvom mestu ! Onda ,nipodaštavanje svega što nas okružuje .
    Zaključila bih " na prvu loptu " samo ovim redosledom.
    Slažem se da u čoveku postoji odbrambeni sistem i da ga treba aktivirati ali nikako se ne koristiti onim čime vas je Bog obdario .Znači ...pametno biće,izbegava sukobe,ne vređa druge i plemenitošću dokazuje da jeste iznad ostalih,upravo time što svoju emociju koristi na inteligentan način.


    Nazad na vrh Ići dole
    Nadežda

    Nadežda


    Broj poruka : 134
    Datum upisa : 26.05.2013

    NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 Empty
    PočaljiNaslov: Re: NIKAD NISAM IMALA BLOG!   NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 EmptyUto Avg 13 2013, 08:53

    Imam još neki dan ...
    Naravno,odmora.Za život ne znam ,možda i njega ?
    Razmišljam šta da napišem u vezi s nekim tako običnim a u isto vreme,komplikovanim stvarima? Čim su komplikovane,ne treba ni razmišljati ...odvuku u filozofiju a njome se bave samo oni mudraci koji ne moraju da egzistiraju , nego samo levitiraju sopstvenim mislima.

    Dobijemo ,poziv za svadbu .
    -Krenemo sa pripremama ...
    Da,za svadbu kojom su vas obavezali (rečju i buklijom)!
    Ne volim ni svadbe ni sahrane .Na svojoj sam se zagulila od plakanja.Da nisam bila dobrooo našminkana,ne bi ni primetili koliko sam " oplakala život"! Setila sam se u tom trenutku čak i pokojne babe .Naravno ,nije bila pokojna tada ...ali je odmah posle moje svadbe umrla,srećna jer joj se udala unuka sa istim imenom i uz to ,najela ,voljene ovčetine ! Gucnula je i malo piva i...ende .Ode baba.
    Majka je bila bolesna,svatovi pijani ,ja " umrtvljena" kao mušica u medu ...itd...itd....

    Poenta nije u mojoj svadbi ,nego uopšteno sagledavajući stvari ...u svadbama!
    Znači,pozvani od familije koja drži do tradicije i zbog toga je pozvala ( do 500 znam ) ali gruba procena jer se nisu računali :akčije,muzika,deca,vriska,cika,piska,spremismo " poslednju crkavicu " za poklon,prevoz,kutlače,cvetove.kecelje,i muziku...BRE!
    Taman posla,da mi ne peva na uvce ," Ljubav mi srce mori "i još nekoliko, x 200kinte .jer smo familija s mladoženjine strane ...sa mladine je skuplje :
    -Odosmo ranije ,da zvezda ne upeče...ja se licnula,glacnula,spakovala,da mi tamo ne zure i ne -cenzure!
    Klackali smo se oko satak vremena ....šta da se radi,nemamo kola.Kod nas su samo bicikle i pištolji aktuelni ....
    -Stigosmo !
    Hvalim te Bože! Već pocikuju,podvriskuju,ja se smeškam ( noge mi otekle u tesnim sandalama) ...i dok razmišljam dal da se izujem pa da budem u duhu s prirodom...poče ludnica,naravno u pozitivnom smislu ....
    Šator okićen balonima,novogodišnjim ukrasima,veštačkim cvećem,belim stolnjacima i klupama ...sve niz-duž!
    Iskreno,ne znam dekoratere kad su šatori u pitanju al ga ovaj pretera! Sve na gomilu ! Misli ...čovek da je usred leta na Novoj godini .Ako ...nek je veselo ...ko da je tu sad važna dekoraterska logika.Zablenem se u jedan plavo-beli cvet koji se klatio ispred moga lica ( ono na štapić ...helijumska posla )***
    Duvala sam ga i duvala a on se veselo šepurio u svim pravcima, al' najviše ka mome licu )* Eh ..lepote ...misli balon da sam balonica!

    -Muzika trešti,sve u šesnajst!
    -Hajd u svatove ,čujem urlik sa desne strane .Maše mi muž a ćerka gestikulira ....valjda vidi da ja ne znam gde sam .....
    Prekrstim se i kažem.*hajd! Bolje i u tikvu da gledam, nego da razmišljam o oteklim nogama.
    Smeškam se ko " Luda Manda" da vide svi da sam srećna ,da nisam umorna ( spavali smo samo 4 sata ) od uzbuđenja , čovek ,ne može ni da spava ...al nema veze ... udriiiiiii...samo nek je veselo .
    Mlada ko svaka mlada, lepa ko upisana.Posle 7 godina,odlučila da pravi svadbu .Umirali od babe do dede,nisu mogli ranije.Sitna deca porasla, treće na putu ,ona u belom...al mora da se uda ,onako kako je trebalo,davnih dana dok nije bilo stomaka,npr....

    -Puče tikva( ako nemamo kola itd, bar umemo da pucamo,Bog te tvoj, te se ona " ubi do kraja"! Nasta veselje,mlada uđe u kola,i pravac crkva! Ok.To je uvek lepo ...i za plakanje! Ma ...udaću se pod stare dane i venčati u crkvi ,da se zna ...da sam imala pravo venčanje ....
    Naravno ako poživimo,posthumno se ne računa,i nova venčanja! Nema mrdanja.Šta si želeo,dal si dobio...to te niko ne pita! Bilo pa prošlo,sad se prisećaj!
    -Hoću i ja crkveno venčanje, svečano se zaklinjem u sebi,stavim malo ruža na usne ,dunem u vlažnu maramicu da se ne zagulim skroz ...jer tako ja zamišljam da se i moja ćerka udaje ...koja i ne razmišlja o tome.

    -Lutasmo po Topoli ..obiđosmo kralja i Otadzbinu i vratismo se ...gladni ko vuci )*
    -Krene klopa,ne,ne....posluži se hrana ( izvinite na žargonu ) meni oči ko sarme...jedva čekam da " papim" predjelo ....koje najviše volim.
    Balon mi i dalje peva na helijumski način al ja ne hajem dok nestaje ,sremska,čajna,sir,kajmak ...itd ...
    -Lepota,grehota ..kad si već na svadbi !
    Setim se kako je bilo na mojoj ...dok su mi " taze" venčanoj,pevali :" Skini prsten s desne ruke ")*
    Nema veze....idemo dalje !
    Nasta lepota,grehota je govoriti drugačije.Veselje, na sve strane.Sve je euforično,lepo ,s ljubavlju organizovano .Ne oseća se umor ...ne oseća se više ništa .Traje dok traje,život u Srbiji nije lak,pa nisu ni svadbe ! Treba to isterati do kraja .
    -Kraj je bio povratak kući .Zadržavaše nas...moliše da prespavamo ali ja ,uporna da stignem što pre i još s vrata potopim noge u ledenu vodu .One ko,Đurđevi stupovi ...al nehajem ...tako je moralo !

    -Bus ko u filmu ." Ko to tamo peva" odjedanput mi je bio lep kao u filmovima.Ništa mi nije smetalo,mirisalo,klatilo se .I drum je izgledao lepo ....vraćala sam se sa svadbe ...držalo me pristojno rastojanje ( sada sam bila ubeđena da ne sanjam i da se vraćamo kući )! .
    Čekao me je Facee...pa opet ...neke face ...al bez booka )*
    -Eh...pusti snovi ! Kako naš narod ume da živi ...i sve da skrca i sve da obeleži ! Nek se priča,nek se slavi i unuci da saznaju ako Bog da zdravlja.
    Teško jeste al to smo mi i naša tradicija .Pa zato ...sve što se mora,nije teško ! I zaboravi se ako nešto i nije bilo lako,ali ako ! Važno je da se sprovelo ...do kraja ...do ....hajd ...ne mislite valjda da ću da lanem , nešto s psovkom....?
    Mig-Mig...trep!.
    Nazad na vrh Ići dole
    Nadežda

    Nadežda


    Broj poruka : 134
    Datum upisa : 26.05.2013

    NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 Empty
    PočaljiNaslov: Re: NIKAD NISAM IMALA BLOG!   NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 EmptyČet Avg 15 2013, 11:24

    Orao i Sunce

    Budi daleko od mene,
    Tako je lakše i manje boli .
    U drugom životu, čekaj me spreman!

    Rađanja nova,
    srce je moje ubilo davno.
    Lutajući po svemiru kao po nemiru,
    svih ženskih stradanja;
    ostala sam nevina.

    Volim te nemušto!

    U praznini ,sopstvenog ćutanja,
    jasno sam videla tvoj let.
    Čekaj na susret naš!

    Iz osvete ,zbog ljubavi lažne,
    odrekla sam te se !
    I dok lažem,volim te još više!

    Razbijam sopstveni lik ,
    u svakom tragu na nebu,
    jer tamo želim,da te sačekam!

    Ti već sada jesi daleko!

    Krug je lakši i kraći do Sunca.
    Ne haješ i ne tražiš,zalutalu dušu.
    Dok čekam i spajam mozaik
    od vremena i peska,
    U njemu svi putevi od tebe beže
    i vraćaju se;
    Vraćaju i beže!

    Zato ,
    budi daleko i dovoljno blizu,
    jer znam da si orao postao!
    Po nebu me tražiš ,Sunce moliš,
    samnom da te stopi u ljubav večnu!

    Nadežda-Nađa
    Nazad na vrh Ići dole
    Nadežda

    Nadežda


    Broj poruka : 134
    Datum upisa : 26.05.2013

    NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 Empty
    PočaljiNaslov: Re: NIKAD NISAM IMALA BLOG!   NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 EmptyNed Avg 18 2013, 22:39

    NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 <a href=NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 Zxjs  " />
    Nazad na vrh Ići dole
    Nadežda

    Nadežda


    Broj poruka : 134
    Datum upisa : 26.05.2013

    NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 Empty
    PočaljiNaslov: Re: NIKAD NISAM IMALA BLOG!   NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 EmptyNed Avg 18 2013, 22:44

    Žao mi je što su kontakti ovdašnji slabi i što nemaju kariku prijateljstva.Oseća se hladnoća i to mi smeta .Ni manje članova ni veće razlike u temperamentima.Evo ...radujem se unapred što sam u pravu jer ovo napisano ,niko neće ni pročitati .Ako se dogodi da hoće,komentar će biti " u inat"! Neka ,bude ! Bolje i takav ,nego ,nikakav.Pozdrav i laku noć.flower 
    Nazad na vrh Ići dole
    Nadežda

    Nadežda


    Broj poruka : 134
    Datum upisa : 26.05.2013

    NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 Empty
    PočaljiNaslov: Re: NIKAD NISAM IMALA BLOG!   NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 EmptyPet Avg 23 2013, 12:29

    Kako blam može da vas učini privlačnijim?
    Šta je to što neke ljude čini privlačnima a neke ne?

    Kako to da neko lepo izgleda, pametan je, uspešan, lepo vaspitan... a nekako vas ne privlači?
    Ili ste možda vi takvi?

    Dajete sve od sebe da se uvek predstavite u najboljem mogućem svetlu, za razliku od drugih ljudi vi nikada ne grešite...bar ne u javnosti, kad ste okruženi drugim ljudima.
    Uspešni ste u poslu, briljirate u svemu što radite?
    Ako, daleko bilo, ponekad nešto pogrešno uradite, veome ste vešti u tome da to prikrijete? Ili se jako postidite kad vam se tako nešto dogodi?




    Kako to onda da neko ko je manje lep, pametan, uspešan od vas privlači više ljudi?
    Kako to da ljudi više vole da budu u društvu nekog ko nije tako briljantan poput vas?

    Ako ste se prepoznali u ovom opisu, prvo da vas utešim - niste jedini. Ta pojava je toliko rasprostranjena da je zaintrigirala i naučnike.
    Baveći se pitanjem šta je to što nas privlači nekim ljudima, a od nekih nas odbija, došli su do zanimljivog zaključka:

    Većinu ljudi privlače osobe koje su kompetentne u raznim oblastima, ali istovremeno dovoljno opuštene da sebi dozvole greške i "blamove". Tu pojavu su nazvali efekat blama.


    Ako pored raznih objektivnih kvaliteta koje posedujete ne privlačite druge ljude, ne prilaze vam i ne obraćaju vam se često, umesto da se potrudite još više i još blistavije uglancate sliku o sebi koju pokazujete svetu- pokušajte nešto potpuno drugačije- dozvolite sebi da pogrešite, da ispadnete malo smešni, nespretni, pokažite da nešto ne znate ili ne razumete.

    Zašto je to tako? Zato što većinu ljudi plaši i osećaju se manje vredno u kontaktu sa nekim ko se predstavlja samo u lepom, nepogrešivom svetlu. Kod drugih ljudi to uzburkava njihovu svest o sopstvenoj nesavršenosti, o kojoj ni ne razmišljaju kad su u društvu drugih "nesavršenih" ljudi.

    Ako dugo funkcionišete na ovaj način, i prepoznali ste se u ovom tekstu, sada ste verovatno prestravljeni zahtevom da ponekad pogrešite ili se malo "izblamirate". Još uvek se niste oporavili od stida izazvanog takvom situacijom koja se dogodila negde u osnovnoj školi. Ili od strašnog blama kad ste pre 8 godina prišli devojci a ona vas iskulirala.

    Za početak možete da radite jednu mentalnu vežbu:
    Setite se neke situacije u kojoj ste pogrešili, ispali nespretni, nezgrapni, smotani... Pokušajte da je prepričate sebi na neki smešan način, kao anegdotu.
    Ako ne uspete iz prve, ne krivite sebe. Nasmejte se svojoj "nesposobnosti" da nađete nešto smešno i simpatično u greškama i neznanju.

    Perfekcionizam je kao i alkoholizam, dug je put do izlečenja, i zahteva korak po korak, dan po dan.

    Jelena Pantić
    Nazad na vrh Ići dole
    Nadežda

    Nadežda


    Broj poruka : 134
    Datum upisa : 26.05.2013

    NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 Empty
    PočaljiNaslov: Re: NIKAD NISAM IMALA BLOG!   NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 EmptyPet Avg 23 2013, 12:32

    Psiholog Martin Selidžmen je mnogo vremena posvetio traženju odgovora na ovo pitanje, sproveo mnogo istraživanja sa velikim brojem ispitanika i došao do zaključka da postoje tri vrste srećnog života, a to su:

    -prijatan život, koji podrazumeva zadovoljstva, ugađanje sebi i momentalna zadovoljstva,

    -dobar život, koji se ogleda u postizanju ciljeva, sticanju stvari koje želimo i ispunjavanju želja i

    -smislen život, znači pripadati i služiti nečemu većem od naših ličnih želja i zadovoljstava.

    Istinska sreća se postiže kombinovanjem sva tri načina života i za posledicu ima življenje života koji nazivamo ispunjenim.
    Dakle, obavezna mala trenutna zadovoljstva, ali ne samo to.
    Obavezna posvećenost postizanju ciljeva, ali ni to nije dovoljno.
    Obavezna posvećenost višim vrednostima, bližnjima i čovečanstvu.

    Želite da živite istinski srećan i ispunjen život?

    Naravno, svi to želimo. Ali, samo mali broj ljudi je spreman da se posveti građenju i negovanju takvog života za sebe.
    Želja je neophodna, ali nije dovoljna.
    Želeti istinski srećan i ispunjen život i čekati da se to nekako dogodi je isto kao poželeti da napravimo tortu i čekati da se ona sama stvori ispred nas. Ne ide tako.

    I kao što za pravljenje torte prvo krećemo od liste sastojaka i načina pripreme, tako je za srećan život potrebno napraviti spisak neophodnih sastojaka i načina pripreme.

    Sledeća pitanja mogu vam pomoći da sastavite svoj recept za sreću:

    -Šta je to u čemu najviše uživam? Šta mi prija? Čemu se radujem?(napravite najduži mogući želim spisak i povremeno ga dopunjavajte...uvek ima više nego što u početku mislimo)

    -Koji su moji ciljevi? Šta je to što želim da postignem? Šta je to što želim da imam? (ponovo, napravite najduži mogući spisak vaših želja i ciljeva, a zatim još jedan, sa svim mogućim načinima na koje možete da ih postignete...i još jedan, sa što više svakodnevnih aktivnosti i malih koraka koji će vas voditi ka ostvarenju ciljeva i ispunjenju želja)

    -Kome/čemu mogu i želim da pripadam? Kako mogu da budem od koristi drugima? Šta je to što me čini da se osećam ispunjeno? ( i još jedan spisak-koji su mogući načini i konkretni postupci da to svakodnevno ili makar što ćešće činim?)

    Možda će vam trebati neko vreme da pronađete svoje odgovore na ova pitanja, i možda malo lutanja u potrazi za načinima da konkretuzujete odgovore.

    Ako vam to deluje kao prevelik i težak posao, postavite sebi pitanje:
    „Da li zaista želim da živim srećan i ispunjen život?“
    Nazad na vrh Ići dole
    Nadežda

    Nadežda


    Broj poruka : 134
    Datum upisa : 26.05.2013

    NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 Empty
    PočaljiNaslov: Re: NIKAD NISAM IMALA BLOG!   NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 EmptySub Avg 24 2013, 20:48

    Jovan Ducic
    Срешћемо се опет, ко зна где и када,
    Ненадано и нагло јавићеш се мени -
    Можда кад у души болно застудени,
    И у срцу почне први снег да пада...
    Nazad na vrh Ići dole
    Nadežda

    Nadežda


    Broj poruka : 134
    Datum upisa : 26.05.2013

    NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 Empty
    PočaljiNaslov: Re: NIKAD NISAM IMALA BLOG!   NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 EmptySub Avg 24 2013, 21:02

    I, i zar je zbilja moguće biti nesrećan?
    O, šta su moji jadi i moje nevolje, ako sam sposoban da budem srećan? Verujte, ja ne razumem kako je moguće da neko prolazi pored drveta i da se ne oseti srećnim što ga vidi?
    Da razgovara sa čovekom i da ne bude srećan sto ga voli?
    O, ja samo ne umem da iskažem... ali na svakom koraku ima toliko mnogo stvari, tako divnih, da i onaj u najvećoj meri zabludeli čovek mora uvideti kako je lep ovaj svet.
    ...Pogledajte dete, pogledajte zoru Božju, pogledajte travku kako raste; ....pogledajte oči koje vas gledaju i vole vas..."

    Dostojevski, "Idiot"
    Nazad na vrh Ići dole
    Nadežda

    Nadežda


    Broj poruka : 134
    Datum upisa : 26.05.2013

    NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 Empty
    PočaljiNaslov: Re: NIKAD NISAM IMALA BLOG!   NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 EmptySub Avg 24 2013, 21:13

    [img]NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 Abz3 [/img]

    Počela sam ko na buvljaku da sakupljam za blog sve što mi padne na pamet .Dok ljudi lepo ,kultivisano uređuju svoje " malo carstvo ": misli,reči i nota,ja sve to stavljam u isti koš. padajući u ponore raznih vrsta raspoloženja od _do ! .Pa eto ...od Dostojevskog ,preko Dučića do ovog lepotana.Šta će meni ? Meni ne treba ama ,ič'! Nek se nađe ...i on ko neki ...žigolo ....trebaće nekom dok prelistava ovu moju svaštaru ....
    Nazad na vrh Ići dole
    Nadežda

    Nadežda


    Broj poruka : 134
    Datum upisa : 26.05.2013

    NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 Empty
    PočaljiNaslov: Re: NIKAD NISAM IMALA BLOG!   NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 EmptySub Avg 24 2013, 21:22

    Da nisam baš svoja iz raznoraznih razloga ...jutros to dokažem tako , što napišem pesmu .Pesma je totalno tužna i otkačena! Liči na neki stari amrel sa koga se otkidaju kapi kiše ko da su od nekog drugog materijala a ne vode .Npr ...krvi ! .Prvo sam se posekla,dugo plakala zbog toga ...onda sam se sa pogrešnom farbom ofarbala i od plavuše postala brineta (dala) 700 kinti za boju ( .Onda sam,shvatila da je moja svekrva totalno luda i otkačena starica rešena da nas sve sahrani ,pre nego ode sa ovog sveta ...i nastavila da plačem sve tužnije i tužnije ! Ko ćita sve ovo ,neka se prekrsti da bude siguran da mu ovaj text neće naškoditi .'nisam Srećna,vrišti sve u meni dok se moj loš smisao za humor ,brine da li će uistinu opstati kao takav ili će dobiti malo na nijansama ? .



    Od jutros mi srce krvari ,
    kap po kap .
    Ni suzu zbog toga nisam pustila,
    kap po kap .
    Ni otkucaje srca nisam čula,
    ne znajući da li sam živa ?
    Ptica je na orahu pevala,
    neku poznatu pesmu o bolu
    slomljenog krila.
    Nisam je ni čula ,ni TI pogledala.
    Za mene je bila odavno mrtva .
    Ni suzu zbog toga nisam pustila,
    kap po kap.....
    kap po kap......
    sve dok je kiša padala,
    kap po kap ,
    srce je bolelo....
    Nadežda-Nađa
    Nazad na vrh Ići dole
    Nadežda

    Nadežda


    Broj poruka : 134
    Datum upisa : 26.05.2013

    NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 Empty
    PočaljiNaslov: Re: NIKAD NISAM IMALA BLOG!   NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 EmptyPet Okt 18 2013, 14:50

    Ja ću i sa poslednje vinjage ,skinuti zrno crnog grozda.
    Napiti na izvoru , čudesnog soka.
    Ja ću i u Paklu naći to zrno života i pre nego katran počne da se sliva.
    Ako mi Bog dozvoli da jedem iz njegove činije
    Neću biti srećna !
    Grozdova ( prepunih krvi ) u Raju ,više nego u Paklu .
    Zasluži miris ,ukus i lozu .Obavij se njenom zelenom bojom
    Spusti usnu na goli čokot i čekaj ,čekaj....da uzri ...

    Nadežda-Nađa
    Nazad na vrh Ići dole
    Nadežda

    Nadežda


    Broj poruka : 134
    Datum upisa : 26.05.2013

    NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 Empty
    PočaljiNaslov: Re: NIKAD NISAM IMALA BLOG!   NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 EmptyPet Okt 18 2013, 15:26

    Obično počnem da ludim na tri dana do slave .Ove godine sam poranila ! Šta ću ? Okrećem u glavi sve posne recepte ,tražim one najlepše ...onda shvatim da ja uopšte ne znam zašto to radim , pa izađem da gledam u jabuku ( zimsku ) da li će pasti na glavu jednom od pasa ,pošto sad tamane jabuke posle oraha ( vole sve što psi nikada nisu jeli ) ! Onda sebe uveravam da želatin ne može biti postan,da su pečurke lako kvarljive pa treba da ih kupim tek na tri sata ...'pred )* ....Onda opet izađem onako smušena da posmatram ptice koje su zaposele moj orah i nekako tužno sede ko štipaljke na granama a 'meni dođe da ih prvo skupim na jednu gomilu da me ponesu ovako tešku na jug u neku nedođiju da se ne vratim ! Shvatam da su svrake stanarice ....sednem za računar i tražim sve nešto što već poznajem ,nešto što sam godinama pravila ,svi hvalili ...al meni se i ne pravi ,ne živi ....umorna sam .Pošto nije red da me ostavi dobar-loš humor ,niti da samoj sebi delim ćuške, uđem u podrum da mirišem kupus koji i tako neće stići termin,nego tek onda kada mi i ne bude trebala baš ta posna sarma ! .Da li da bude sa orasima,semenkama golice ,samo posna,samo s pirinčem i šargarepom...ili da joj stavim i malo somovine pa da liči na mene ....da zadrži onaj lepi izgled soma u mulju kad porine i neće iz njega nikako ?
    Zašto se nerviram,pitam samu sebe ,stalno osećajući teskobu ? I tako je sve to samo neminovnost ali ne i neophodnost ? Onda shvatim da ja bez toga ne mogu da tako treba ,da tako mora! Šta ako mi u međuvremenu zakasni i ta polovina plate ? Možda požurim da kupim taj listić Bingo+ nikad se ne zna )*
    U stvari ....ja ću malo da listam iznova sve već viđeno ....i da budem na nivou " pokisle kokoši" koja i kad je gusto ne napušta gnezdo .
    Nije lako biti Srbin(.Sveća,kolač,žito ! .Malo Morgen ! Od pite s prazilukom do baklave; makar se sekirala sledećih 100 godina !
    Nazad na vrh Ići dole
    Nadežda

    Nadežda


    Broj poruka : 134
    Datum upisa : 26.05.2013

    NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 Empty
    PočaljiNaslov: Re: NIKAD NISAM IMALA BLOG!   NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 EmptySre Nov 13 2013, 21:58

    Osećam prazninu i neki gorak ukus u ustima,kao da sam pojela oskorušu .Ne znam da li je to iz razloga " već viđenog" ili tek treba da se nešto desi ...odigra?
    Bojim se svog nepogrešivog instinkta! Retko me prevari ,obmane ...kako god ? Možda me i obiđe ...donese izvesno olakšanje ,ko zna?
    U svakom slučajuu iz prošle noći jedva izađoh .Počelo je da gušucka,onda da guši a pred jutro i da mi ponestaje vazduha .Ne dajem ni 5 para ,kad je moje zdravlje u pitanju ali sporadično ....ne valja ?!
    Ne valja ako me strefi a ne bude skroz ! Nego onako ....da patim ...a to me plaši...
    Ma dobro ....jednom se mora ( voli te tvoja Zora) nek ima rime,kad ima plime )*
    Ustanem ....(zamalo da napišem ,popušim jednu ) pa se setih da ja apstiniram već poodavno i ako sam je volela,baš volela,nju ...kraljicu katrana.
    Znači ustanem ...malo prošetam u pola tri ujutru kao da je 12 ha( vreme za ručak) npr ...i vratim se da lalam do pola šest .Onda se spremim i zakasnim na posao u državnoj službi to je već maler ....
    Izvini "etre" ....izvini "etru" što ti se obraćam u jednini ...al eto ...dođoh ovde ko u crkvu da svoju napaćenu dušu za trenutak umijem ovim izlivom sopstvenog sažaljenja .
    Na kraju  svih krajeva ovo ću čitati i tako samo ja , jer ko bi drugi i mogao da čita blog neke tamo anonimne ,ni malo mlade ,bivše ,sadašnje," onomad" -"malo-sutra-malo-prekosutra" persone ???
    Ostajem verna -samoj sebi i pošto napišem par redaka,odoh da spavam .Uh ...zamalo da zaboravim .Ostaviću i pesmu u kaputu .Prvo sam joj napisala ( skrojila) kaput a onda obukla u Olivu ( koja je svog mornara ) uvek volela...da se nađe ,neka morska ...suzom orošena...da ne kažem,pokvašena...pesma!
    I tako ....da se pozdravimo odmah,pošto mrzim rastanke :za svaki slučaj ako se nastavi ono ...gušuckanje )***

    [img]NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 0xt4 [/img]
    Nazad na vrh Ići dole
    Negoslava




    Broj poruka : 4
    Datum upisa : 05.12.2013

    NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 Empty
    PočaljiNaslov: Re: NIKAD NISAM IMALA BLOG!   NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 EmptySub Dec 14 2013, 12:39

    Nadežda ::
    Dok su drugi imali po nekoliko, ja sam se uvek ustručavala,misleći da je to nešto najintimnije-čoveku !
    Kasnije sam sama svoj kutak ,pretvarala u blog,pišući o svemu što mi je u datom trenutku padalo na pamet .Od pesama,muzike,do najtananijih misli za koje ni dan -danas ne znam da li su bile plod mašte ili plod gluposti ?!
    Evo srcu mom radosti,da mogu sve to na jednom mestu )*! Nikad se ne zna,kada će mudrost zablistati,glupost progovoriti ,ali ostati ravnodušan na bilo čijem blogu,naprosto jeste ne moguće...jer svako zaviri ...malo po malo ....sazna o vama mnogo toga ako ga to uopšte i interesuje, zar ne ? flower

    Mene su jedva nagovorili da otvorim blog, a onda više nisam mogla da se zaustavim. Toliko mi blogovanje znači, da ga preporučujem svima, jer se svako može naći u nekoj oblasti.
    Nazad na vrh Ići dole
    http://negoslava.blogspot.com/
    Sponsored content





    NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 Empty
    PočaljiNaslov: Re: NIKAD NISAM IMALA BLOG!   NIKAD NISAM IMALA BLOG! - Page 4 Empty

    Nazad na vrh Ići dole
     
    NIKAD NISAM IMALA BLOG!
    Nazad na vrh 
    Strana 4 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
     Similar topics
    -
    » I KAD NISAM JESAM

    Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
    Kult-uraaa!!! :: Blogovi-
    Skoči na: